Bezpečnost

Bezpečnost především

Nejčastější obavy při pořizování rodinných zapuštěných bazénů či jezírek je bezpečnost dětí. Tuto starost naše terasové zastřešení pomáhá řešit díky kompaktnosti konstrukcí a bezpečnostním prvkům, které jsme k Pojízdným terasám vyvinuli. Pojízdné terasa tak plní trojí funkci: plnohodnotně kryje bazén, designově doplňuje nemovitost a stará se o bezpečí vašich blízkých.

Aretace

BEZPEČNOSTNÍ PRVEK 1 – ARETACE

Aretace terasy

Bez motorového posuvu

Pro terasy bez motorového posuvu jsme vyvinuli speciální formu aretace (zámku) pro obě polohy terasy, tedy v otevřeném i zavřeném stavu. Aretační zámky jsou vybaveny klíčkem – nehrozí tak nechtěné posunutí, ale ani zvídavé dítko či rozverný domácí mazlíček nemají šanci s terasou manipulovat bez vašeho vědomí.


BEZPEČNOSTNÍ PRVEK 2 – MOTOR

Motorový posuv

Jednoduché ovládníní

Terasové moduly jsou vyráběny z hliníkových nosníků špičkové kvality. Spolu s krytinou tak větší Pojízdné terasy dosahují váhy jedné a více tun – jakkoliv jsou naše vodící kolejnice i pohybová kolečka dimenzována pro hladký chod, je samozřejmě ideální nechat terasu posouvat elektrický motor sestavený pro použití u bazénových instalací – 24v. Ovládání je (opět se zaměřením na bezpečnost) jednoduchým klíčovým spínačem. Motor dokáže terasu zabrzdit v jakékoliv pozici a slouží také pro aretování pohybu terasy. Pokud neotočíte klíčem – terasa se ani nehne. Pokud klíčkem otočíte, tak během několika okamžiků máte bazén přístupný, nebo naopak uzavřený.

Motorový posuv

Umístění řídící jednotky
Motorový posuv

BEZPEČNOSTNÍ PRVEK 3 – uložení motoru

Uložení motoru a řídící jednotky

Na hraně terasy nebo ve skryté šachtě

Uložení motoru je opět na rozhodnutí investora, ale častěji dle dispozic pozemku. Motor tak může být “zavěšen” přímo na hraně terasy a nebo umístěn do skryté šachty, tedy mimo zorné pole uživatelů bazénu/zahrady. Skrytá šachta musí být s odvodem vody. Motor je napájen 24v dle norem ČSN a samotná řídící jednotka je umístěna mimo bezpečnostní zónu (např. v technologické místnosti).

Kolejnice seřízlá
Kolejnice seřízlá
Kolejnoce se zarážkou
Kolejnoce se zarážkou

BEZPEČNOSTNÍ PRVEK 4 – uložení KOLEJNICE

Kolejnice a posuv

Vše bez ostrých hran

Veškeré komponenty našich Pojízdných teras jsou naší výroby projektované speciálně pro prostředí bazénů a zahrad. Stejně tak je tomu i u ergonomicky tvarovaných kolejnic, tedy bez ostrých hran. Při došlapu bosou nohou tak nepůsobí žádné potíže a při povrchové instalaci netvoří žádnou překážku v užívání bazénu/zahrady.

Pro hladký a nehlučný posuv jsme navrhli speciální vysoce nosná kolečka vyráběná ze silonových vláken. Tento materiál má skvělé vlastnosti v agresivním prostředí kolem bazénů a zaručuje stálou kvalitu posuvu Pojízdné terasy.


BEZPEČNOSTNÍ PRVEK 5 – BOČNÍ OCHRANA

Boční ochrana pohybu

Lamela brání nečistotám i nežádoucímu vstupu

Po celém obvodu terasy je instalována pryžová lamela zabraňující nežádoucímu vstupu k pohybovému aparátu Pojízdné terasy. Jakkoliv je nutné vždy bedlivě sledovat pohyb terasy je tento prvek žádoucí ochranou. Zároveň tato krycí lamela zabraňuje nečistotám v průniku do koupací plochy a tím pomáhá šetřit peníze za úpravu a filtraci vody. V Pojízdných terasách myslíme na vše!

bocni-ochrana-pohybu​

staticky-vypocet
staticky-vypocet

BEZPEČNOSTNÍ PRVEK 6 – STATICKÝ VÝPOČET

Statický výpočet je základ

Nám nechybí tzv. kulaté razítko

Na počátku každé Pojízdné terasy, která sjede z naší výrobní linky, je autorizovaný statický výpočet. Jsme tak schopni garantovat obrovskou nosnost terasy, jež činní od 70 do 450 kg/m2 (dle sněhové oblasti). Důležité je to z mnoha důvodů – pro plnohodnotné využití terasy, ale také pro dlouhou životnost instalace s ohledem na sněhovou zátěž, která se u plochých konstrukcí musí zvlášť zohlednit. Pro ověření sněhové zátěže ve vaší lokalitě nahlédněte do statické mapy – přesný stupeň vám rád sdělí náš obchodní zástupce, nebo si ho ověřte na adrese dlubal.com.

POUŽITELNOST

Stáhněte si náš katalog

Nebo si rezervujte schůzku přímo v našem Showroom a zajděte si pro tištěnou verzi!

Autorizovaný statický výpočet

Bezpečná obsluha

100% česká výroba

Jednoduché ovládání

Aretace pohybu

Nadčasový design

Variabilita povrchových krytin

Automatický pohon

Variabilita barev

Přizpůsobení se rozměrům

Snadná údržba

Bez omezení dle lokality

Bez nutnosti odklízet sníh

Individuální možnosti

Dlouhá trvanlivost konstrukce

ŠŤASTNÍ MAJITELÉ

Ohlasy zákazníků

Iva Fruhlingova - zpěvačka

Iva Frühlingová

zpěvačka

"Tak co? Jaké bylo léto? My ho celé prokoupali v bazénu a jelikož nad ním máme pojízdnou terasu, tak jsme si užívali i když jsme se nekoupali. Častěji jsme se opalovali a hlavně jsem se nemusela bát o bezpečnost dětí nebo o našeho kocoura Garfielda, který vodu nesnáší."

Pojízdná terasa Iva Fruhlingová

Pojízdná terasa Iva Fruhlingová
Martina Pártlová

Martina Pártlová

zpěvačka

"Baví mě, že nemusím pokaždé uklízet lehátko ani barový stolek. A na terase mohu klidně zavřít oči, aniž bych se bála, že někdo spadne do vody. A netahám se s žádným zastřešením. Prostě jenom zmáčknu tlačítko!"

Pojízdná terasa Martina Pártlová

Pojízdná terasa Martina Pártlová

Jan Koller

Jan Koller

fotbalista

"Kdykoli když se s partnerkou podíváme z okna ven do zahrady, tak našemu výhledu nic nepřekáží. Naopak, díky pojízdné terase máme nádherný designový prvek, který dokonale ladí s okolní zahradou. "

Pojízdná terasa Jan Koller

SPOLUPRÁCE

Naši partneři

Naši partneři jsou pečlivě vybíráni na základě dlouholetých zkušeností, které jsme získali během naší spolupráce.

Poradíme Vám jak ušetřit náklady na pojízdnou terasu

Ideální doba realizace snižuje časovou i finanční náročnost projektu.